spot_img

Oteller hakkında 15 sinir bozucu şey

Gürültücü yan oda ahalisi, bozuk asansörler ya da aşırı yavaş Wi-Fi bağlantısı: İşte otellerde karşılaşabileceğiniz sinir bozucu 15 şey.

Harika bir tatil geçirme hayaliyle yola çıktınız. Peki otelinize vardığınızda karşılaşabileceğiniz sinir bozucu süprizler olabileceğinin farkında mısınız? Bozuk asansörlerden aşırı yavaş internet bağlantısına otellerde karşılaşabileceğiniz 15 sinir bozucu şeyi yola çıkmadan bilmenizde fayda var.

O tertemiz kar beyazı çarşaflar, göz kamaştırıcı minibar ve 24 saat emrinizde olan oda servisi… Otele giriş yaptığınız sırada yani beklentilerinizin en yüksek olduğu noktada, karşılaşabileceğiniz can sıkıcı şeylerin bir listesini yaptık. İşte otellerde en çok karşılaşılan 15 sorun…

bellboy1

1. Bahşişini verene kadar bellboy’un kapınızda beklemesi

Eşyalarınız odanıza getirildi ama tam da kapıda henüz yerel para biriminde bozukluğunu olmadığını fark ettiniz. Otele giriş yaptınız ama daha para bozdurmaya vaktiniz olmadı tabiki. Bellboy umutsuzca bahşişini bekliyor olduğunu fark ettiniz. Genellikle iki tip belboy vardır: 1. Bavulları bıraktıktan sonra birkaç saniye gözünüze bakıp bahşiş alamayacağını fark eden ve memnuniyetsiz bir yüz ifadesiyle iyi tatiller dileyip odayı terk edenler. 2. Israrla bahşiş bekleyen ve alana kadar odadaki özellikleri tek tek anlatan tipler. Terlikler ve kasa nerede? Mini barda neler var? Sanki uzaydan gelmişsiniz gibi ışıklar nasıl yanıyor? Balkon nerede? Televizyonda hangi kanallar var… Eğer yanınızda varsa cmrilik yapmayın hemen bahşişini verin, yoksa tüm bu uzun metrajlı tanıtım şovuna hazırlıklı olun.

2. Gürültücü komşular

Otel duvarları çok ince olabiliyor. Böylece iyi kötü bşraz yüksek sesli yaşanan herşeyi duymak da pek ala mümkün. Fazlasıyla yüksek sesli televizyon izlemekten, daha nahoş aktivitelere pek çok şeye istemeden kulak misafiri olabilirsiniz. Siz en iyisi kulak tıkaçlarınızı yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin.

3. Asansörün her katta durması

Geç kahvaltıyı kaçırmanıza 10 dakika kadar kısa bir süre kalmışken kendinizi güç bela asansöre atmayı başardınız. Herşey dahil bir konaklama seçtiniz ama şimdi kahvaltıyı kaçırırsanız ekstra para ödeneyecek ya da aç kalacaksınız. Aksi gibi asansör her katta durarak geç kalmanız için elinden geleni ardına koymuyor. Kahvaltı için kredi kartınızı kullanmaya hazır olun.

4. Pahalı bir oda tuttunuz ama manzarası berbat

Deniz manzarası için yüklü bir tutar ödediniz ama tüm görebildiğiniz köşede duran bir avuç deniz görüntüsünün yanındaki inşaat alanı. Durumu anlattığınız otel personeli dikkatlice baktığınızda deniz manzarasını görebileceğiniz konusunda ısrarcı davranıyor. Evet, balkondan belinize kadar sarktığınızda manzara lebi derya. Kesinlikle odanızı değiştirmek için ısrarcı olun.

5. Oda servisi

Gece 23.00’te otelinize vardınız ve nihayet odanıza girdiniz. Oteldeki restoran çoktan kapanmış ama midenize söz dinletemiyorsunuz. Hemen oda servisinin menüsünü buldunuz ve seçiminizi yaptınız. Ne kadar da şanslısınız! Son olarak menünün arka kapağına söyle bir göz gezdirdiniz ve hizmet saatleri 06.00-22.30.

6. Oda giriş kartınızın süresi dolmuş

Günün yorgunluğu ardından sıkı bir uyku çekmek için otelin club’ından odanıza doğru yola koyuldunuz. Kartınızı geçirdiniz ama ışık kırmızı yanıyor. Kartınızın süresi nasıl olduysa dolmuş. Şimdi geldiğiniz yolan geri dönüp resepsiyona giderek derdinizi anlatmalısınız. Kolay gelsin!

hotel chamberrmaid

7. Kapıya “Rahatsız etmeyin” kartı astınız ama…

Kapıda “Rahatsız etmeyin” kartı astınız ve gönül rahatlığıyla sere serpe uazanoyorsunuz. Bir anda kapı çalındı ve aynı anda temizlik görevlisi odaya giriverdi bile.

8. Asansör bozuk (ve odanız 23. katta)

Bir sürü bavulunuz var ve odanıza gitmek için dörtgözle bellboy’un gelip size yardım etmesini bekliyorsunuz. Ama bellboy ortalarda yok ve tek asansör de bozulmuş. Ne kabus!

9. Milattan kalma klima

Hava çok sıcak ama üzülmeyin odanız klimalı. Ve kafanızı kaldırıp duvardaki klimaya baktığınızda bir gariplik olduğunu fark ediyorsunuz. Klima solgun rengiyle antik çağlardan kalmış bir görünüme sahip. Sanki 1970’lerden beri o duvarda asılı kalmış gibi. Çalıştırdığınızda oda yeterince serinliyor ama çıkardığı gürültüde uyumak ne mümkün!

10. Odanızın içinin dışarıdan göründüğünü son anda fark etmek

Ökdelenlerle çevrelenmiş şehir otellerinde kalırken her zaman dikkatli olmakta fayda var. Duştan çıkınca odanın ortasında havlunuzu yatağa fırlattıktan sonra karşı binadaki odada kalabalık bir iş toplantısı olduğunu fark etmeniz işten bile değil.

coffee shop laptop man

11. Yavaş ama servet değerindeki Wi-Fi

Gerçekten internet erişimine ihtiyacınız var. Mecburen otelin Wi-fi bağlantısını kullanacaksınız. Saatine 50 TL ödemeniz bir yana o kadar yavaşki, maili güvercinle gönderseniz eminim daha hızlı ulaştırırdı.

12. Garip noktalardaki prizler

Yatağın kenarında yada televizyonun yanında priz olması gayet notmal değil mi? Peki kaldığınız otelde nerede? Uzun arayışlar sonrası odadaki tek prizin komidinin arkasına gizli olduğunu görmek gerçekten akla zarar.

13. Duşu çalıştırmak mı, uzay aracını uçurmak mı?

Bazı oteller o kadar enteresan dizaynlar seçiyorlar ki, anyodaki duşu çalıştırmak için neredeyse bu model üzerinden uzmanlık sertifikası sahip olmayı gerektiriyor. Hadi şanslısınız suyun duştan akmasını sağladınız, doğru sıcaklığı bulmak o kadar da kolay olmayabilir. Biraz daha çalışmalısınız!

14. Aşırı loş ışıklandırma

Odada onlarca lamba var ama hepsini açmanıza rağmen bile yine de karanlık olmasının nedenini anlayabileniniz var mı? Yatağın yanındaki abajurlar, çalışma masası lambası, tavandaki ışıklandırmalar, hepsini açsanız bile yeterince aydınlık değil. Bu kadar ışık konumlandırmasına rağmen bu loşluk neye hizmet ediyor diye düşünmemek elde değil.

15. Çıkış yaptığınız sırada ekstra sürprizi

Yukarıdaki listedeki sorunlarla karşılaşmadan tatilinizi atlattınız diye düşünelim. Çok şanslı olduğunuzu düşünüyorsunuz değil mi? Sevinmek için daha çok erken! Çıkış yaparken resepsiyondaki görevliye iyi bakın, tüketmediğiniz mini bar ürünleri ya da sipariş etmediğiniz oda servisi hizmetleri için sizden esktra talep edecek kişi kendisidir. Ayrılmadan önce son tartışmanızı yaşamaya hazır olun!

Beğendiğim bu yazı aşağıdaki linkten alıntıdır

https://www.skyscanner.com.tr/haberler/oteller-hakkinda-15-sinir-bozucu-sey

Facebook Sayfasını ziyaret

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

spot_img
error: İçerik Korumalı!!