spot_img

Neden böyle bir site hazırladım?

aykut_bakayBir Zamanlar Otelcilik

Resepsiyonlarda rengarenk rack sisteminin bulunduğu, kalabalık turist gruplarına Türk kahvesinin tencerede yapıldığı, otel hasılatlarının, faturaların elle yazıldığı, teknolojinin henüz otelciliğe girmediği bir dönemde başladım çalışmaya…1986…

Otel çalışanları, büyülü bir ortamda, çok şık ve kibar İstanbul Beyefendilerine ve hanımefendilerine hizmet eden, o dünyadan çıktıklarında ise parmakla gösterilen özel insanlardı.

Bir elin parmağı kadar bile lüks otelin olmadığı o zamanlarda, otelde konaklamak veya restaurantlarda
yemek yemek için insanlar en şık kıyafetlerini giyinirler,
süslenirler, takıp takıştırırlardı..

Turistler çok kaliteliydi, harcamaktan sakınmazdı.

Sene 2013… Aradan 26 yıl geçti . Oteller değişti, personel değişti,idareciler ve yöneticiler değişti,  turist profili değişti.  Teknoloji hergün yeni bir ürünle otelcilik sektöründe son noktada. Parmak izi, cep telefonuyla açılan oda kapıları, uzaktan kontrol edilebilen ve izlenebilen klimalar, ışıklar, perdeler, ses ve görüntü sistemleri. aklın ve beynin sınırlarını zorlamaya devam eden pazarlama teknikleri . Oteller yeninin ve teknolojinin peşinde.Artık bir tuşla binlerce kişiye ulaşmak, bilgi vermek çok kolaylaştı.

Ben neredeyim? Hiç durmadım, araştırdım, inceledim, takip ettim, peşine düştüm, hep yeni kaldım. Otelcilik sektörüne yüzlerce insan yetiştirdim, eğittim, motive ettim, kimlik kazandırdım, yardım ettim, sektöre kazandırdım.

Hem otelcilik sektöründe hem restaurant sektöründe deneyimlerimi, bildiklerimi, yaşadıklarımı anlatmak, konuşmak, paylaşmak için bu siteyi açtım.

Görüş ve önerileriniz için aşağıdaki linklerden bana ulaşabilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/Aykut-Bakay-1169423146406795/

Twitter: https://twitter.com/aykutbakay

Linkedin: https://tr.linkedin.com/in/aykut-bakay-086aa2b0

Google: //plus.google.com/103944023935515043053/posts

Mail: aykutbakay@gmail.com

Sevgilerimle,

Aykut BAKAY

RELATED ARTICLES

Most Popular

spot_img
error: İçerik Korumalı!!