spot_img

Baş Bahçıvan Görev Tanımı

Bölüm : Bahçe Bölümü

Pozisyon : Baş Bahçıvan

Ana Hedef : Mevcut yeşil alanların görünümü , korunması, güzelleştirilmesi ve genel bakımı ile ilgili çalışır .

Görev Tanımı :

1. Bahçıvanlarına görev dağılımlarını yapar ,günlük ,haftalık program yaparak onların doğru ve düzenli yapılıp yapılmadığını kontrol eder.

2. Belirli dönemlerde alınan çiçek ve ağaçların seçimine , alımına ve dikimine karar verir .

3. İlaçlama zamanını takip ederek , gereken zamanda ilaçlama yaptırır . Bu konuda altındaki personelini bilgilendirir , bilinçlendirir, eğitim verir .

4. Kullandığı malzemeyi ve demirbaşı belirli periodlarla saydırır , bakımını, tamirini ve temizliğini yaptırır . Alınacak malzemeye karar verir , gerekiyorsa alımını yaptırır .

5. Personelinin çalışma, işe başlama ve iş bitiş saatlerini düzenler , kontrol eder .

6 .İşe yeni başlayan personeline gerekli eğitimi verir .

7. Tesis içindeki tüm yeşil alanlarına hakimdir , bunların görünümü , korunması ve güzelleştirilmesi ile ilgili çalışmalar yapar ; yeni projeler oluşturur .

8. Günlük ve haftalık hava tahminlerini takip ederek yeşil alanlarla ilgili alınması gereken önlemler varsa personeline uygulattırır .

9. Çalıştığı alanda yeşil alanlara zarar verecek ışıklandırma , elektrik , su ve kanalizasyon tesisatı aksaklıklarını gereken departmanlara bilgi vererek , tüm bu tesisatlarla ilgili alt yapının planları ile bilgi sahibi olur değişiklik yapılması fikrinde ise üst makama yazı yazar .

10. İnsan güvenliği , hijyen ve sağlık konusunda her türlü aksaklığı veya tehlike oluşturacak konuları inceler, önceden bilgilendirir , önlemlerini alır , aciliyetinde üst makama yazılı ve sözlü olarak bildirir .

11 . Kendiği mesleği ile ilgili yenilikleri takip eder , gerektiğinde işletme adına fuar, seminer ve organizasyonlara katılır .

12. Üst görevdeki amirleri ile koordinasyonlu çalışır , fikir alışverişinde bulunur , belirlenmiş periodlarda yaptıkları ve yapacakları işler hakkında raporlarını sunar .

Bağlı olduğu amir : Tesis Müdürü , House Keeper .

Eğitim : Üniversite veya dengi kendi mesleği ile ilgili okul .

Yabancı dil durumu : Çiçeklerin isimlerini telaffuz edecek kadar .

Çalışma Şartları : Sabah

Deneyim : Minimum 6 yıl .

 

Aykut BAKAY

Yazılarımı kaynak göstererek yayınlayabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

Most Popular

spot_img
error: İçerik Korumalı!!