spot_img

Turizm Personeli Ne Yapsın

Devlet zaten maaşının bir kısmını veriyor. Yeter onlara…

Ne yapsın? Turizmcinin sesi çıkmaz, biz öyle yetişmedik, naiftir turizmci, kibardır, eğitimlidir, özverilidir, iletişimi yüksektir, kanaatkardır. Tabii ki onun da evi, ailesi, çoluğu çocuğu vardır.

Yabancı dil bilsin, saat gözetmeden çalışsın, hem de çok çalışsın, profesyonel olsun, iş yerini sevsin, korusun, gözetsin, ilgilensin, iş yerindeki malzemeyi korusun, senin çıkarlarını korusun… Sen de kapının önüne koyduysan, en azından cebine yol parası gibi bir şeyler koy. Evine gönderip ardından kapattık artık gelmeyin diye mesaj atmak sizlere yakışmıyor.

Hani aidiyet?

Biz bir aileyiz diye eğitimler verilmiyor muydu? Hani nerede ailenin büyüğü?

Bu kriz bitmeyecek mi zannediyorsunuz? Nasıl bakacaksınız çalışanlarınızın yüzüne?

Ama maalesef turizm personeli de mutasyona uğradı. Artık o aidiyeti olan, ailenin ferdi olan çalışanı bulamayacaksınız…

Ne olacak biliyor musunuz? Kriz bitecek ve bir anda yüzlerce, binlerce personel ilanı çıkacak piyasaya, herkes çalışacak birini arayacak. Ama bulamayacaklar artık turizmci sizin gibiler yüzünden sektör değiştirdi, sadece kişisel egolarınız için… Eğitimli, yetişmiş, özverili çalışanı kaçırdınız… Size yıllarca emek veren kişiler başka yerlerde hem de daha iyi şartlarda çalışıyor olacaklar.

Otelcinin dönüşü muhteşem olacak.

Ayakların baş olduğu dengesiz turizm işte…

Bu arada gerçekten elleri öpülesi, çok duyarlı patronlar da sözüm meclisten dışarı… Azınlıktalar… Sadece diğerlerinin egoları ve doymazlığı yüzünden az kaldılar. Çaresizler. Biz kazanıyoruz sen niye kazanamıyorsun diye onları da bitiriyorlar.

Turizmci zor günlerde birleşti, artık tek ses, tek yürek olmak istiyor. Turizmci birkaç arkadaşımız, çaresizlikten seslerini duyurabilmek için her yere, herkese yüzlerce mesaj atıyor. Her krizde olduğu gibi bu krizde de aynısı oldu. Turizm personeli unutuldu.

Mesaj ne? Unutulduk…

Artık hatırlamasanız da olur…

#Otelcilik #otelçalışanları #otelcilikeğitimleri #aykutbakay aykutbakay@gmail.com

#TurizmPersoneliNeYapsın

https://www.turizmaktuel.com/haber/turizm-personeli-ne-yapsin

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

spot_img
error: İçerik Korumalı!!