spot_img

Pazarlama İletişim Müdürünün Oteldeki Sorumlulukları Nelerdir ?

 Pazarlama İletişim Müdürünün Oteldeki Görevi ve Sorumlulukları Nelerdir ?

Marcom müdürü (pazarlama iletişim müdürü) işletmenin reklamlarından ( Advertisement  manager ) sorumlu kişidir diyebiliriz. Ancak bu görevi tek bir kelimeyle tanımlamak doğru olmayabilir. Geniş ve detaylı bir iş tanımı vardır . Otelin tanıtım ve promasyonlarını oluşturup, metinlerini kurgulayıp yazan, halka , şirketlere ve acentalara ulaşarak otelin tanıtımını yapan kişidir.   Büyük bir otel düşünüldüğünde otele gelir getirecek odalar, restaurant, spa, sağlık klübü, toplantı salonları ve seminerler , özel organizasyonlarının satışları  göz önüne alındığında görev kapsamı oldukça geniştir çünkü organizasyon büyüktür.

* E pazarlama nın tüm safhalarından ve sonuç raporlarından sorumludur.
* Satış ve Pazarlama amaçlı internet sitelerine otel ile ilgili pop up ve bannerlar hazırlar .
* Medya ilişkileri;  gazete, dergi ve yazılı tüm mecralara reklam amaçlı çalışmalar yapar.
* Otelin tüm ürünleri ile ilgili reklam ve tanıtım amaçlı sergi, seminer ve fuarlarda afiş, broşür, roll up ve billboardlar hazırlar .
* Video, videoclip, cd ,broşür, katalog ve satış kitlerini hazırlar.
* Otelin üye kart sahiplerine , ürünlerin satışlarını canlı tutmak için reklam kampanyaları oluşturur ve interaktif yollarla kişilere bilgilendirmesini yapar.
* Sosyal mediaya haberler , resimler ve videolar hazırlar.
* Otelin internet sitesinde düzenli olarak yeni satış fikirleri üzerinde çalışmalar yapar.
*  Otelin tanıtımı ile ilgili  sponsorluk yönetimine, etkinlik yönetimine, sosyal sorumluluk bilincine uygun organizasyonların tanıtımını yapar ,
* Otelin satış stratejisini, reklam ve promosyonları, halkla ilişkilerini grafiksel olarak çıkarır, tablolar düzenler , uluslararası ve iç pazarlarda satışların maksimum düzeye çıkartılması için destek verir , uğraşır.

* Reklam kampanyaları hazırlar
* Web sitesi , sunumlar, fuarlar, organizasyonlar , paneller de otelin marka ve imajını güçlendirmek için çalışır.
* İnternet pazarlaması üzerine pazarlama stratejileri , broşür , reklam, video, cd, powerpoint sunumları, web pazarlama, doğrudan pazarlama, fuarlar, e pazarlama , online pazarlama işlerinin tümü ile ilgili geleceğe yönelik çalışmalar yapar.
* İnternet Pazarlaması için google reklam kampanyaları ve analizlerini kullanır .
* Raporlama, analiz ve optimizasyonlar dahil olmak üzere, kampanyaları ve iletişimleri kontrol ve  koordine eder.
* Şirketin pazarlama stratejisi ve pazar hedefleri doğrultusunda satışı arttırma desteği yürütülmesinden sorumludur.

Yazılım programı olarak ; Photoshop, ImageReady,ColdFusion, Flash, Dreamweaver, Fireworks,QuarkXPress, , MS Project, Crystal Reports, MS Office (Word, Access, Excel, PowerPoint) kullanır.
Web sitesinin iyileştirilmesi ve daha fazla ilgi çekmesi için  ; Visual SourceSafe, Search Optimization, Google Analytics, Web Server Administration, Content Management System, sosyal medya siteleri facebook, twitter,youtube vb kullanır.

RELATED ARTICLES

Most Popular

spot_img
error: İçerik Korumalı!!