spot_img

Otel ismi nasıl bulunur ?

Otel ismi nasıl bulunur ?

Çinliler yeni çocukları doğduğunda, evlerindeki tencereleri yere atıp çıkan sese göre isim veriyorlarmış. “Çang, Çing, Çong gibi ”

Tabii bu işin şakası… Otel ismi tespit etmek çok farklı. Bulunan otel ismi yöreyi temsil edebilir, otel içindeki hizmeti temsil edebilir, vs vs … Bunu belirlemek için bazı kriterler vardır. Ve konaklayacak misafirlerin eğer yöreyi bilmiyorlarsa isim gerçekten belirleyici olur. Peki nasıl bulunur yeni otel ismi yazalım ?

Deneyim ve Konum

Otelinizin adı, sunmak istediğiniz deneyimi veya bulunduğu konumu özetlemelidir. Örneğin oteliniz bir plajın yakınındaysa sahil, kıyı, deniz gibi kelimeleri kullanmak çekici olur. Benzer bir şekilde lüks bir deneyim hedefliyorsanız elite, grand, veya premier gibi ön kelimeler kullanılabilir. 

Hatırlaması kolay olsun

Basit akılda kalıcı bir isim müşterilerin hatırlaması için daha kolaydır. Hecelenmesi veya hatırlaması zor olabilecek aşırı karmaşık veya uzun isimlerden kaçının. Akılda kalıcı bir isim, ağızdan ağıza pazarlamada önemli bir değer olur.

Telaffuzu kolay olsun

Öne çıkmak önemli olsa da, ismin telaffuzunun kolay olduğundan da emin olmak isterseniz çok sıra dışı veya söylenmesi zor bir isim potansiyel misafirler için itici olabilir.

Geniş Temas Alanını Göz Önünde Bulundurun

Kültürel anlamlar ve çağrışımlar konusunda dikkatli olun. Bir dilde veya kültürde işe yarayan bir otel adı, başka bir dilde olumsuz çağrışımlar yapabilir. Geniş bir kitleye hitap eden ve herhangi bir kültürel hassasiyeti rencide etmeyen bir ismi hedefleyin.

Alan Adı Kullanılabilirliğini Kontrol Edin

Günümüzün dijital çağında, çevrimiçi bir varlığa sahip olmak çok önemlidir. Seçtiğiniz otel adı için alan adının mevcut olup olmadığını kontrol edin. Online pazarlama ve markalaşma kolaylığı için otelinizin adıyla eşleşen bir web sitesi adresine sahip olmak faydalıdır.

Yasal Uygunluk

Seçtiğiniz ismin halihazırda ticari marka olmadığından veya başka bir işletme tarafından kullanılmadığından emin olun. Kapsamlı bir yasal kontrol yapmak sizi gelecekte olası yasal sorunlardan kurtarabilir.

Bir otel adı oluşturucu kullanın.

Beyin fırtınası yapmaya başlamak için bir yere ihtiyacınız varsa İşletme Adı Oluşturucu web siteleri var ” hotel name generator” diye arattırabilirsiniz.

aykutbakay@gmail.com

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

spot_img
error: İçerik Korumalı!!