Otel danışmanı ne yapar

Otel danışmanı ne yapar ?

Genellikle danışmanların çoğu az zaman için çok işler yapmak durumundadır, oteli veya işletmeyi mutlak başarıya götürmek zorundadır ki aldıkları ücreti hak etsinler. Otel danışmanının işi kolay değildir. Bu yüzden tanıdık ve arkadaş çevresi ya da alt kadrosunda çalıştığı kişilerin odak-sonuç ilişkisi üzerine iyi olmaları gerekmektedir. Ne olursa olsun ilk yapması gereken iş, swot analizleri yani işletmenin güçlü ve zayıf yönleri. Otel danışmanı , çalışmaya devam eden bir işletme ise öncelikle otelin ;

1.Çevresel analizlerini çıkarır Bölgeyi araştırır, rakiplerinin detaylı röntgenini çeker, hangi hizmeti vermediklerini veya hangi ürünlerde eksiklerini nelerdir, onları bulur, o yünde çalışma yapar. Daha sonra işletmedeki daha önce oluşturulmuş mevcut yapının nasıl ilerlediğini ve varsa başarısızlıkları üzerinde çalışır.
2.İç yapıyı inceler ; çalışmaya devam eden işletmelerin çoğunun çalışma prensiplerinde sorun vardır. bunlardan bazıları personelden, bazıları önceden satış pazarlama taktiklerinden ya da işletmenin fiziksel kusurlarından kaynaklanır.

yeni açılacak otellerde de çalışma koşulları biraz daha detaylıdır. Sıfırdan bir işletmenin kurulması, devamının sağlanması ve hem misafir, hem yatırımcı hem de personelin memnun olması için alt yapı çalışmaları yapılmalıdır. Bu yüzden öncelikle binanın mimari yapısı üzerinde çalışmak daha sonra işletme alt yapısı, personel, satış pazarlama ve düzenin devam ettirilmesi şeklinde olur.

Restoran Revizyon ve Yeniden Yapılanma Danışmanlığı ise

Restoran işletmeciliği; restoran yönetim deneyimi, operasyon tecrübesi, mali ve pazarlama hizmetleri zincirin halkası gibidir ve bir birine bağlı olarak yönetilmelidir.

Restoran danışmanlık ekip yönetimi, maliyet kontrol sistemleri, satış artırıcı işlemler, borç ve ödemeler dengesini yeniden yapılandırma stratejileri başarılı bir işletmecilikte gerekli tüm bileşenlerdir. Restoran revizyonun da bu çalışmaları titizlikle işletmelerde uygulanması gerekir.

Restoran yönetimi yaklaşımları ve stratejileri ekip olarak çalışılmalı ve revizyon yapılan işletmelerde garantili olarak bir bütün halinde destek verilmelidir.

  • Konsept Değerlendirmesi,
  • Kar ve Zarar Analizi
  • Yönetim Değerlendirmesi
  • Yeniden Kurumsal Yapılanma
  • Geçici Yönetim Destek Ekibi
  • Borçtan kurtarma ve ödemeler dengeleme stratejileri
  • Pazarlama geliştrme ve yeni girişimler
  • Yiyecek ve İçecek yapılanma programı 

Bu amaçla otelinizin açılışından itibaren sizlere destek olmak için her türlü bilgi ve iletişime açığız. Sadece bir mail atmanız yeterli olacaktır. İşimizi severek yapıyoruz.

uluslararası otel markaları franchise desteği, marka satınalma hakkında danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bünyemizde çözüm ortağı olduğumuz birçok marka ile sizlere yardımcı olabilirim.

aykutbakay@gmail.com

error: İçerik Korumalı!!