spot_img

İşte size en taze iş fikri

İşte size en taze iş fikri… Pret A Manger…

İngilterede başlayan ve hızla dünyanın her tarafına yayılan ucuz ve kaliteli hazır yemek sistemi müşterilerine çok taze, organik yemekler sunuyor. Türkiyede kabaca buna sandviççi dükkanı demek daha doğru olur herhalde.

yeni iş restoran açma fikriTaptaze çikolatalı muffinler, kruvasanlar, sıcak içeceklerinde kendilerine özgü çayları ve kahveleri ile birlikte mevsimine göre taze meyve suları… Ne içerseniz için hepsi doğal malzemeden.

Ambalajları ve tasarımları kendilerine özgü. Çıtır çıtır baget ekmeklerde hazırlanmış sandviçlerin ayrıca alerjenler için de glütensiz, vejeterjan, vegan sandviç seçenekleri de var. Dükkandan içeri girenin uzun saatler dışarı çıkmayıp keyifli vakit geçirdiği yerler artık hava alanlarında da mevcut. Ama henüz Türkiyeye gelmedi.

Üstelik burada çalışan personelin bir özelliği var, her hafta müşterilerine vermek için belli bir ikram hakkı var. Müşteriyi severse ücretsiz yemek veya içecek ikram edebiliyor. Garson adisyona “gravatı çok güzeldi” , “bisikletini beğendim”, “yüzü gülüyordu”, “bugün güzel giyinmiş”  vs yazarak , misafir bağlılığını ve memnuniyetini en üst noktaya çıkarıyorlar .

Şimdiden 160 ı Londrada olmak üzere dünya genelinde 288 dükkana sahip markanın 374 tane de satış yeri var. Güzel iş yapıyorlar yani …

Yemekler ve içeceklerin hepsi günlük çıktığı için gün sonunda satılmayanların hepsi yoksul ve yardıma muhtaç insanlara dağılıyor. Dünya genelinde 700 bin kişi gibi bir rakam telaffuz ediyorlar.

Web sitelerinde şöyle bir mesaj var;

“Londra’daki ilk mağazamızdan bir avuç bağışlanmış sandviç olarak başlayan şey, şu anda dünyanın dört bir yanındaki şehirlerimizde bağışlanan milyonlarca öğüne ulaştı. Bu muazzam çaba, satılmayan yemeğimizin mümkün olduğu kadarını çöp kutusuna atlamak yerine gerçekten ihtiyaç duyan insanlara verilmesini sağlıyor.”

garson çalışma yeni iş

PretAMangerMay2018

restoran açma

yeni restoran konsepti

RELATED ARTICLES

Most Popular

spot_img
error: İçerik Korumalı!!