spot_img

İstanbul’un Yeni Crowne Plaza’sı ORYAPARK

Bir otel düşünün: Misafirlerini o kadar çok seviyor ki, onlar için mutfağında özel makarnalar, pizzalar, hamburger köfteleri, ekmek ve kurabiyeler hazırlıyor. Bu kadarla bitmedi… Hatta bu otelde misafirlere ikram edilen çikolatalar bile yine otelin mutfağında hazırlanıyor. Peki bu otel, hangi otel?

Bu otelde konukların rahatı o kadar çok düşünülüyor ki, yurtdışından ses geçirmez özelliği sıfır olan pencereler ithal ediliyor, otelin tüm odaları gün ışığı alıyor. Ve bu otel tüm bunları, misafirlerini çok sevdiği için yapıyor. Peki bu otel, hangi otel? Plaza İstanbul Oryapark tabii ki…Toplantı salonlarıyla kongre turizmine, konforlu odaları ve mutfağıyla şehir turizmine hitap eden, iddialı mutfağıyla İstanbul’un lezzet duraklarından biri olma yolunda hızla ilerleyen Crowne Plaza İstanbul Oryapark Hotel’i Genel Müdürü Aykut Bakay, Turizm Aktüel okurlarına anlattı.OryaparkIntercontinental Hotel Group’un  İstanbul’daki 3’üncü,Türkiye’deki 6’ncı Crowne Plaza Hotel’i, İstanbul Ümraniye’de hizmete girdi.  197 odası olan 5 yıldızlı Crowne Plaza İstanbul Oryapark, ekim ayında misafirlerini ağırlamaya başladı. Orya Holding’e bağlı Oryataş tarafından 2012 yılında inşaatına başlanan otel,  2014’ün ekim ayında tamamlanarak kapılarını misafirlerine açtı. Yatırımcı şirketin ilk otel projesi  olan Crowne Plaza İstanbul Oryapark, 23 kattan oluşuyor. Otel projesinin hemen yanında yine aynı şirkete ait 27 katlı ofis binası, devamında da bir alışveriş merkezi ve rezidans bulunuyor.1427152826 8Crowne Plaza İstanbul Oryapark hakkında bilgi veren otelin Genel Müdürü, deneyimli turizmci Aykut Bakay,  “Otelimiz son yıllarda otel yatırımlarının merkezi haline gelen Ümraniye’de bulunuyor. Crowne Plaza İstanbul Oryapark , Atatürk Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na eşit uzaklıkta yer alıyor. Hem Boğaz Köprüsü’ne, hem de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne yakınlığı ile misafirlerine ulaşım konusunda avantaj sağlayan otel, ayrıca üçüncü havalimanı ve üçüncü köprüye de ulaşım avantajı taşıyor” dedi.1427152897 10Toplam 197 odanın yer aldığı  Crowne Plaza İstanbul Oryapark’ta club odalar da dahil olmak üzere 41 tane suite oda bulunuyor. Tüm odaları gün ışığı alan otel, yüksek standartlara sahip dekorasyonuyla dikkat çekiyor.  Odalarında Belçika’dan ithal edilen pencereler kullanan Crowne Plaza İstanbul Oryapark, sessizlik ve devamında sağladığı uyku kalitesiyle iddiasını ortaya koyuyor. Bu nedenle odalarda İngiltere’den ithal edilen ve uyku kalitesi için özel olarak üretilmiş dolgulu ürünler, yastık, yorgan ve alezler kullanılmış.

Oryapark

Misafirlerine en iyi, en kaliteli ve en güvenli hizmeti sunmayı ilke edinen otelde vaat edilen standardı oluşturmak adına halılar, perdeler, yatak örtüleri, alev geciktiricili özel kumaştan dokunmuş , beyaz tekstiller ise apreli olarak seçilmiş. Misafirlerinin güvenliği ve rahatlığı için her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü otelde sessiz oda konseptine uygun olarak , konforlu yatak, yastık menüsü, uyumadan önce perdelerin tamamen karartma yapılabilme özelliği ve garantili uyandırma servisi hizmetleri sunuluyor.

Oryapark

SPA konusunda da oldukça iddialı olan otelde yer alan SPAGOA, adını  Hindistan’ın batı kıyısında yer alan ve dünyanın en güzel kumsallarına sahip olan GOA adlı bölgeden alıyor. Sadece GOA’yı bilen insanların arınmak, dinlenmek, huzur bulmak ve tatil yapmak için geldikleri  bu büyülü dünyayı artık, SPAGOA sayesinde Crowne Plaza İstanbul Oryapark misafirleri de yaşıyor.

Oryapark

GOA’dan esinlenilerek hazırlanan SPAGOA’da yüzme havuzu, buhar banyoları, saunalar, Türk Hamamı bulunuyor. Masaj odalarında ise, Tayland’tan gelen ve konusunda uzman olan profesyonel terapistler görev alıyor. Özellikle iş çevrelerinin yoğun ilgi gösterdiği SPAGOA’nın ayak, boyun ve omuz masajları oldukça  tlep görüyor.

Oryapark

Crowne Plaza İstanbul Oryapark’ın kongre turizmine yönelik de hizmet verdiğini ifade eden Genel Müdür Aykut Bakay, “Otelimizde, görsel ve teknolojik altyapının bulunduğu, tamamı gün ışığı alan, değişik ebatlarda 13 adet toplantı salonu bulunuyor. Bunlardan üç tanesi executive; 6 – 8 ve 16’şar kişilik, VIP amaçlı özel toplantılar için düzenlenmiş salonlardır.  Diğerleri de, çeşitli ebatlarda salonlar olup, yüksek teknolojik alt yapıya sahipler” diye konuştu.

Oryapark

Otelin balo salonu ise,  yemek düzeninde  400, tiyatro düzeninde 900 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor. Balo salonunun üç önemli özelliği var. Bunlar; yüksek tavanlı olması, üçe bölünebilmesi  ve açık, büyük bir bahçe alanına sahip olması.  Ayrıca tesiste, 500 kişiye kadar kır düğünleri yapılabilen  güzel bir bahçe yer alıyor.

1427152865 9

Yeme-içme alanında da ayrıcalıklı bir hizmet sunan Crowne Plaza İstanbul Oryapark, Şef Kurtuluş Erdemir yönetiminde profesyonel bir mutfak ekibine sahip. Sunum, görünüm ve lezzet olarak hem uluslararası mutfaklardan örnekler sunan, hem de modernize edilmiş Türk Mutfağı’nın seçkin örneklerini sergileyen Crowne Plaza İstanbul Oryapark Hotel , İstanbul’un vazgeçilmez lezzet duraklarından biri olma yolunda hızla ilerliyor. Göze ve damağa hitap eden menüleriyle yeme-içme konusunda ayrıcalıklı bir hizmet sunan otelde makarnalar, pizzalar, hamburger köfteleri, hatta çikolatalar, ekmek ve kurabiyeler bile otel bünyesinde hazırlanıyor.

http://turizmaktuel.com/haber/istanbul-un-yeni-crowne-plaza-si-oryapark

Bu yazı www.turizmaktuel.com da 2015-03-24 01:13:57 tarihinde yayınlanmıştır.

RELATED ARTICLES

Most Popular

spot_img
error: İçerik Korumalı!!