spot_img

Dünyanın İlk Oteli Nerede biliyor musunuz ?

Dünyanın ilk Oteli Fuji dağının eteklerinde 37 odalı bir oteldir 

Hepimiz aile şirketlerinin bir nesilden diğerine aktarıldığını biliyoruz. Ama 1300 yıl diye duyduğunuzda buna kaç kuşak dersiniz?
MS 705 yılında kurulan Japonya’nın Yamanashi kentindeki Hotel Nishiyama Onsen Keiunkan, 52 nesildir varlığını sürdüren geleneksel bir işletmedir. 37 odalıdır. Bu simgesel yapı, dünyanın en eski oteli olarak Guiness Dünya Rekoru’nu elinde bulundurmaktadır.
Burası, ikisi açık havada bulunan ve iyileştirici özelliklere sahip olduğuna inanılan dört kaplıca banyosundan beslenen altı banyosuyla ünlüdür.
En son 1997 yılında yenilenen han, eski okul tarzını ve günümüze kadar sürdürülen eski aile geleneklerini temsil eden muhteşem iç mekanlar sunmaktadır. Güney Japon Alpleri’nin ve arabayla sadece üç saat uzaklıktaki Fuji Dağı’nın yakınında yer almaktadır.
Nishiyama Onsen Keiunkan, 37 odanın (bazıları açık hava banyolu, bazıları ay manzaralı platformlu) yanı sıra bir karaoke bar ve iştahlandıran lezzetler sunan bir restorandan oluşmaktadır.
Otelde sürekli bir şekilde termal su temini için çok sondajla aşağıya kadar delinmiştir. Konuklara geleneksel Japon kıyafetleri verildiği ve ayakkabılarını dışarıda bırakmaları istendiği için geleneksel Japon yaşam tarzını deneyimlemek isteyenler için mükemmel yerlerden biridir.
Odalar gecelik 52.000 Yen – yaklaşık 439 $ dan başlamaktadır.

dunyanin ilk oteli

 

dunyanin ilk oteli 02 dunyanin ilk oteli 04 dunyanin ilk oteli 05 dunyanin ilk oteli 06 Dunyanin ilk oteli 07 Dunyanin ilk oteli 08

RELATED ARTICLES

Most Popular

spot_img
error: İçerik Korumalı!!