spot_img

Bu otelde rahatınız için her şey düşünülmüş

Şehir otellerinin sahip olması gereken özellikler hakkında bilgi veren Crowne Plaza Oryapark Genel Müdürü Aykut Bakay, şehir otellerine gelenlerin lokasyona önem verdiklerini dile getirdi.

Şehir otellerinin hangi özelliklere sahip olması gerekir? Otel seçimi yaparken müşteriler nelere dikkat etmeli ?

Şehir otellerinde misafirin önceliği lokasyon. Artık lokasyona önem veriliyor ve insanlar otelin merkezde olmasını istiyor. İkinci kriter ise misafir yorumları, otelde daha önce kalan misafirlerin yorumları bir sonraki misafire yol gösteriyor. Sonra fiyat ve otelin dijital ortam fotoğrafları, rekreasyon olanakları, internetin ücretsiz olması, havalimanı transferi verip vermediği, oda ve otel içindeki konfor kararlarda etkili.

Biz bir iş modeli oteliyiz. Otelimize gelenlerin büyük çoğunluğu iş için geliyor. Crowne Plaza Oryapark’ta odalar, onların bu isteklerine göre rahat edebilmeleri için tasarlandı. 18 farklı toplantı odamız, SPA ve havuzumuz var. Şehirde yaşayanlar bile hafta sonu kentin yorucu gündemine mola vermek isteyip bizde konaklıyor.

Crowne Plaza Oryapark, iş modeli oteli olarak yapıldığı için odaları bu tarza göre tasarlandı. Otelimizde çok hızlı internet bağlantımız var.
Günümüzde özellikle sabah kahvaltıları ya da akşam yemekleri için de oteller tercih edilebiliyor. Bu bakımdan otellerin mutfakları ayrıca önem taşıyor. Bu açıdan otelimizin çok özel bir mutfağının bulunduğunu söyleyebilirim. Özellikle sabah kahvaltılarımız rengarenk. Hafta sonları kahvaltının saatini uzatıyoruz. Ayrıca çocukları da düşünerek; onlar için pazar eğlenceleri, oyunlar ve palyaçomuz var. Tüm bunlara ek olarak çocuklara özel yemek menümüz, boyama kitapları ve oyuncaklarımız, büyük bir kır alanımız bulunuyor.

Bize spesiyallerinizden bahsedebilir misiniz?

Restoran menümüzde yüzlerce seçenek yok. Bunu yapabilirdik, ama misafirlere en güzel ve özel yemekleri yapalım diye menüyü kısa tuttuk. Her damağa göre bir tat var. Az yemek ama lezzetli yemek felsefesi uyguluyoruz. Hem tasarruf etmiş hem de her damağa tat vermiş oluyoruz. Diyet ve vejetaryen yemeklerimiz mevcut. “Otel restoranıdır, pahalıdır” zihniyetini kaldırmak için fiyatlarımızı da oldukça ekonomik tuttuk. Bu arada vakti az olanlara hemen yiyebilecekleri hızlı yemeklerimiz mevcut. Kahvaltı etmeden otel dışına çıkıp toplantılara, uçaklarına yetişecekler için yanlarına almaları için kahvaltı kutularımız var.

Son olarak iş toplantıları ya da görüşmeleri için otelinizi tercih eden müşterilerinize sunmuş olduğunuz imkan ve ayrıcalıklara yönelik bilgiler verebilir misiniz?

Her şeyden önce LEED sertifikasına sahip bir oteliz. Toplantı salonlarının dijital altyapıları son teknoloji. Toplantılara özel garson ve görevli veriyoruz. Otoparkımız ücretsiz.
Ayrıca otelimizde engelliler de düşünüldü; engelli odaları onlara göre tasarlandı. Onların da odalara ve toplantı salonlarına girişi çok rahat… Sadece bir tuşla bastıklarında en kısa sürede yanlarına bir otel görevlisi geliyor ve kendilerine yardımcı oluyor.

 

Bu röportaj 10.11.2017 tarihinde www.hizmetix.com.tr internet sitesinde ve hizmetix dergisinde yayınlanmıştır.

http://www.hizmetix.com.tr/turizm/bu-otelde-rahatiniz-icin-her-sey-dusunulmus/1474

RELATED ARTICLES

Most Popular

spot_img
error: İçerik Korumalı!!